• 21. 3. 2019
  • macoman

Edymax SE sa zaradil medzi top zamestnávateľov roka 2017

  • Zo zákulisia Edymaxu

Pracovný trh je vždy horlivo diskutovanou spoločenskou témou, v ktorej zastávajú pracovné agentúry svoje stabilné miesto. V roku 2016 si prostredníctvom pracovných agentúr našlo zamestnanie viac ako tridsaťtisíc ľudí, čo potvrdzuje opodstatnenosť tejto témy.

Vyznať sa v kvalite personálnych agentúr nie je vôbec jednoduché. Aj preto The Slovak Spectator spolu s pracovným portálom Profesia.sk zostavili rebríček agentúr na základe viacerých kritérií. Ján Pallo, riaditeľ vydavateľstva The Slovak Spectator, uvádza: „Práve prehľad najväčších hráčov na trhu pomôže firmám, ale aj jednotlivcom, aby sa lepšie zorientovali pri hľadaní práce alebo nových kolegov.“

Ako to teda je s „personálkami“
Podľa počtu pridelených zamestnancov skončil na prvom mieste Index Nosluš, ktorý zamestnáva ľudí najmä v priemysle. Spoločnosť Edymax SE sa umiestnila na šiestom mieste, keď počas roka 2016 sprostredkovala prácu 3 000 ľuďom. Spoločnosti Edymax SE sa darilo aj na poli tržieb, kde sa umiestnila na prvom mieste.
Rebríček 10 najväčších personálnych agentúr je ovplyvnený aj inými parametrami, a to:
– priemerný počet stálych zamestnancov v roku 2016,
– celkový počet umiestnení v roku 2016,
– počet prenajatých zamestnancov v roku 2016,
– priemerné tržby v rokoch 2013 – 2015,
– priemerný čistý zisk v rokoch 2013 – 2015,
– RecruitRank pre 2016,
– počet inzerovaných pozícií v roku 2016 na www.profesia.sk.

V tomto rebríčku sa spoločnosti Edymax SE podarilo umiestniť na siedmom mieste pred McRoy Group, EUROTRADE SR a Proact People Slovensko.

Edymax SE: 
Spoločnosť Edymax SE vznikla v roku 2003 v Bardejove. Už po troch rokoch svojej existencie zamestnávala 1 300 externých a 49 interných zamestnancov. V ďalších troch rokoch to bolo 3 100 externých a 119 interných zamestnancov.
Kríza v rokoch 2009 až 2012 rast spoločnosti mierne pribrzdila, no zároveň sa stala motiváciou na profesionalizáciu služieb a reštrukturalizáciu, ktorá opäť zdynamizovala obchodný rozvoj spoločnosti Edymax SE. Od roku 2013 Edymax SE výrazne rastie, rozširuje portfólio klientov, externých aj interných zamestnancov a otvára nové pobočky nielen v rámci Slovenska, ale aj v Čechách a Nemecku.
Dnes je partnerom pre renomované spoločnosti, ktoré hľadajú najlepších zamestnancov pre rozvoj svojich aktivít, ale aj pre ľudí hľadajúcich si prácu. Dosiahnuté výsledky radia Edymax SE medzi popredné personálne agentúry.